אתר כרטיסי אשראי  - סליקה

כרטיסי אשראי מתגלגלים

ביטול עסקה

סליקה

כרטיסי אשראי בנקאיים

בקשת הלוואה

לסטודנטים

לחיילים

לחברי מועדון

קישורים

מירמה בכרטיסי אשראי - כרטיס סליקה כרטיסי אשראי בנקאיים או חוץ בנקאיים איתם נבצע קניות בבתי עסק, בחנויות או באינטרנט להגדלת נפח מכירות והקטנת נפח קניות.


הקדמה

כרטיס אשראי יכול להיות מונפק כאמצעי פיזי, לרוב בצורת כרטיס פלסטיק עם פס מגנטי או שבב המכילים את נתוני הזיהוי, וכן יכול להיות וירטואלי. רוב כרטיסי האשראי מחייבים את הרוכש במועד חודשי קבוע לפי בחירתו, יש לנקוט באמצעי זהירות שיבטיחו שפרטי הכרטיס ישארו סודיים וברשות בעל הכרטיס בלבד במיוחד בעת ביצוע רכישה ברשת האינטרנט. הזהרו מגנבות דיוג (פישינג)!

 


מירמה בכרטיסי אשראי

צרכנות חכמה ונבונה

כרטיסי אשראי חשופים למעשי מרמה. במקרה של מרמה בכרטיס אשראי, עיקר הנזק נופל על חברת האשראי, ובעל הכרטיס נושא בנזק קטן יחסית (אם בכלל). מקרה של גניבת כרטיס אשראי, יש למסור לחברת האשראי הודעה על הגניבה על מנת שכל פעולה שתתבצע בכרטיס לא תחול על בעליו מרגע מסירת ההודעה. חברות האשראי אוגרות מידע של רכישות הלקוח ובונות על פי פרופיל התנהגות הצריכה שלו את צפי הקנייה ולכן, אם הלקוח מבצע רצף רכישות לא צפויות, הוא עשוי להיתקל בהקפאה של הכרטיס או לקבל שיחה טלפונית ממוקד האבטחה של חברת האשראי, לברור האם הוא עושה שימוש מודע בכרטיסו, או שכרטיסו נגנב מאחזקתו.

גניבת דיוג או פישינג נגרמת כתוצאה מלחיצה על קישור תמים לכאורה באמצעותו מגיע המשתמש לאתר מזויף בו הוא מתבקש להכניס את הפרטים אותם מבקש המתחזה לגנוב.

הסכנות  הטמונות בשימוש בכרטיסי אשראי

הנוחות שבשימוש יוצרת תחושה מציאות מדומה כאילו החיוב אינו קיים, עד להפתעה במועד החיוב, הקניות שביצענו בתשלומים הקטנים ומרובים מצטברים עם הזמן למשכנתא שנייה, שווי המתנות הניתנות באמצעות הנקודות או הכוכבים הוא קטן ויש לבדוק היטב את כדאיות המבצעים.

שימו לב! כל האמור לעיל הנו לידיעה כללית בלבד, התנאים המחייבים הנם תנאי ההצטרפות הפרטניים לכל כרטיס אשראי, שיוצעו על ידי חברות כרטיסי האשראי והם באחריותם של חברות האשראי ולקוחותיהם בלבד. תקנון האתר - הסכם שימוש  

משקיעים שוק ההון בורסה השקעות פיננסיות      הלוואות מימון אשראי     כרטיס אשראי כרטיסי סליקה   ריהוט משרדי